Medycyna estetyczna

Piękny uśmiech to nie tylko zęby!

Chcesz mieć piękna skórę? Zadbaj o nią odpowiednio wcześnie! Dla zachowania młodego wyglądu na długi czas, pielęgnacja oparta tylko na kremach to za mało. Dlatego polecamy zabiegi medycyny estetycznej, zarówno o działaniu profilaktycznym jak również niwelującym już istniejące oznaki upływu czasu.

Zabiegi medycyny estetycznej są to zabiegi naruszające powłoki skórne, dlatego wykonuje je lekarz. Doktor Grażyna Dąbrowska ma jedną zasadę :

„Ma być pięknie a przede wszystkim naturalnie” !

 

 

 

 

Mezoterapia igłowa(twarzy, szyji,rąk, głowy)

To zabieg ,który wydłuża młodość i niweluje oznaki upływu czasu. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy, peptydy i polinukleotydy. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły.Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

 • Mezoterapię iniekcyjną stosuje się,także w likwidacji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej,cellulitu,rozstępów oraz w stymulacji wzrostu włosów.
 • Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa nawilżenia i gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie. Dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność.Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
 • Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Pełne efekty widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

 

 

 

Biorewitalizacja skóry PRX-T33

Sekret peelingu medycznego PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Peeling PRX jest idealnym rozwiązaniem, kiedy pacjent zmaga się z:

 • utratą napięcia skóry twarzy i dekoltu,
 • łojkotową i zanieczyszczoną cerą
 • rozstępami, bliznami potrądzikowymi i zanikowymi,przebarwieniami skóry.

Peeling PRX-T33 jest również doskonałym zabiegiem wspomagającym stosowanym z innymi procedurami medycznymi np.mezoterapią .– jego głębokie działanie doskonale przygotowuje skórę do bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej.

Jest to zabieg idealny dla osób , które chciałyby poddać się zabiegom medycyny estetycznej ale boją się ingerencji w skórę.To krótki , bezbolesny zabieg , który można wykonywać przez cały rok.

Aby efekty były długo falowe zaleca się od 1 do 5 zabiegów w odstępie 1 tygodnia.

 

 

 

Wypełniacze zmarszczek

Są to substancje, które wyrównują powierzchnię twarzy,nadając młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd.
Stosuje się w celu niwelowania zmarszczek,a także modelowania konturów twarzy oraz zwiększania objętości warg. Różnorodność preparatów dostępnych na rynku umożliwia stosowania wypełniaczy w zależności od indywidualnych potrzeb, wieku ,miejsca i rodzaju korekcji.
Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut i już następnego dnia można wrócić do normalnej aktywności. Wypełniacz podawany jest w odpowiednie miejsce za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Efekty są niemal natychmiastowe. Naturalne jest jednak zaczerwienienie, opuchlizna i pewien dyskomfort, jednak dolegliwości te ustępują w ciągu kilku dni.

Wstrzykiwane preparaty umożliwiają:

 • wygładzenie i wypełnienie zmarszczek m.in. „kurzych łapek”,
 • zmarszczek na czole,wokół ust,brud nosowo-wargowych,
 • powiększenie warg i korektę opadających kącików ust,
 • wolumetrię twarzy (modelowanie i rzeźbienia konturów twarzy.

Wypełniacze zmarszczek pozwalają na wiele miesięcy zapomnieć o problemie starzejącej się skóry.  Pamiętaj, że te zabiegi przynoszą zwykle dobre efekty, ale nie utrzymują się one na całe życie. Wypełnianie zmarszczek trzeba będzie regularnie powtarzać, by skóra była gładka i napięta.

 

 

 

Botoks (czyli toksyna botulinowa typu A, znana także jako jad kiełbasiany)

To jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, która w niewielkich dawkach może być stosowana w medycynie estetycznej. Wstrzykiwanie botoksu pomaga w mało inwazyjny sposób wygładzić, a nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, tj.: kurze łapki, zmarszczki na czole, „lwią zmarszczkę”,” zmarszczki palacza”,uniesienia opadających kącików ust”,a nawet na „pomarańczową skórkę” na brodzie.

Botoks wstrzyknięty w okolice zmarszczki blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, które wywołują skurcze mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej tworzenie się, skóra przestaje się marszczyć i rozluźnia się, a zmarszczki się nie pogłębiają. Unieruchomione zostają niewielkie fragmenty skóry, dlatego reszta mięśni może funkcjonować normalnie. Zaraz po zabiegu z botoksem skóra może być nieco podrażniona i obrzęknięta, może nawet powstać niewielki siniak, ale te objawy trwają krótko i szybko znikają.

Botoks ma również zastosowanie :

 • w leczeniu nadpotliwości,
 • migreny
 • bruksizmu

Efekt kosmetyczny zastosowania botoksu jest widoczny po 3-4 dobach, a poprawą wyglądu można cieszyć się od 3 do 6 miesięcy. Jak każdy zabieg medycyny estetycznej,tak też i ten należy powtarzać ,aby efekt był długofalowy.

Każdy zabieg medyczny obarczony jest ryzykiem powikłań, jak również indywidualnymi przeciwskazaniami , dlatego powinien być poprzedzony konsultacją i dokładnym wywiadem lekarskim.