Stomatologia Dziecięca

Troska o zdrowie dziecięcego uśmiechu to nie tylko codzienna higiena jamy ustnej, bo choć niezbędna, potrzebuje wsparcia. Stomatologia dziecięca oraz właściwa profilaktyka stają się więc kluczem do sukcesu. Odpowiednie nawyki i przekonania wypracowane w dzieciństwie, procentują w przyszłości, a zadbane zęby mleczne stanowią podstawą dla zdrowych i mocnych zębów stałych.
Wcześnie wdrożona profilaktyka, którą rozpoczyna radosna wizyta adaptacyjna, pozwala dziecku poznać stomatologa i nasz gabinet, oswoić się z nowym doświadczeniem i przekonać się, że leczenie czy kontrolowanie stanu zdrowia zębów może być świetną zabawą.

Nie oznacza to jednak, że przyjemnie jest tylko w czasie rutynowych przeglądów i wspomnianych wizyt adaptacyjnych.

Doskonale wiemy, że leczenie zębów wcale nie musi źle się kojarzyć. W pełni wykorzystujemy więc możliwości, jakie oferuje nowoczesna stomatologia dziecięca. Kolorowe wypełnienia, które przypadną do gustu nie tylko dziewczynkom, znieczulenie pod postacią żelu smakowego czy sprayu, to tylko kilka z wielu stosowanych przez nas trików, dzięki którym ból i strach malucha zostają właściwie zupełnie wyeliminowane. Dodatkowo, każdy nasz Mały Pacjent nagradzany jest po wizycie, dzięki czemu opuszcza gabinet z uśmiechem i z przyjemnością do nas wraca.

 

 

W zakres wykonywanych usług w naszym gabinecie wchodzą:

 • Leczenie zębów mlecznych
 • Leczenie zębów stałych niedojrzałych
 • Ekstrakcje zębów mlecznych
 • Leczenie próchnicy i chorób błony śluzowej u dzieci
 • Wizyty adaptacyjne
 • Lakowanie zębów
 • Lapisowanie

 

 

Jak odpowiednio przygotować dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym ?

 

Drodzy Rodzice!

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty zadecyduje o jego stosunku do tego specjalisty w całym dorosłym życiu. Uraz może spowodować, że będzie unikać go jak ognia. Tych problemów nie będzie, jeśli zaprzyjaźnicie się ze stomatologiem odpowiednio wcześnie. Pierwszą wizytę u dentysty warto zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje – nie widać próchnicy i ząb nie boli. Wówczas dziecko spokojnie będzie oswajało się z lekarzem i nie zareaguje histerią, gdy potrzebne będzie borowanie i plombowanie zęba…

 

 

Podpowiadamy jak przygotować swoją pociechę do wizyty u dentysty :


 • Przede wszystkim nie wolno przenosić swoich negatywnych odczuć na psychikę dziecka.

 • Nie mów w jego obecności, że boisz się dentysty, że np. ostatnio bardzo cię bolało.

 • Nie wolno też dziecka straszyć! Stwierdzenia w rodzaju: „Jeśli nie umyjesz ząbków albo nie zjesz serka, to popsują ci się ząbki i pójdziemy do dentysty”, wyzwolą u dziecka lęk przed lekarzem.

 • Nim wybierzecie się do stomatologa, wytłumacz dziecku, dokąd idziecie i po co. Jeśli dziecko boi się lekarza, używaj określenia „pan” („pani”).

 • Opowiedz, jak będzie wyglądała wizyta. Że trzeba będzie usiąść na specjalnym fotelu, że pani zaświeci „słoneczko” (lampę), by dobrze obejrzeć ząbki. Jeśli dziecko jest małe, możesz opowieść zbeletryzować, używając postaci z bajek i określeń odpowiednich do jego wieku.