PROFILAKTYKA

PROFILAKTYKA

W naszym Centrum na pierwszym miejscu jest Profilaktyka ! Zarówno dzieci jak i dorosłych bo to ona jest kluczem do pięknego zdrowego uśmiechu.

  Podczas wizyty w gabinecie higieny stawiamy przede wszystkim na edukacje pacjenta, nasza higienistka doradzi jakie odpowiednie preparaty do higieny j.ustnej warto stosować oraz przeprowadza instruktaże jak odpowiednio szczotkować zęby.

  Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie chorobom przyzębia i zębów. Nieleczone choroby jamy ustnej mogą przyczyniać się do poważnych zaburzeń ogólnoustrojowych oraz chorób przewlekłych. Zapobieganie tym schorzeniom możliwe będzie dzięki regularnym wizytom w gabinecie stomatologicznym.

  Szczególną opieką obejmujemy:

  🔹 kobiety w ciąży lub planujące ciąże

  🔹 pacjentów z aparatami ortodontycznymi

  🔹 pacjentów onkologicznych

  🔹 pacjentów z uzupełnieniami protetycznymi

  🔹 palaczy

  🔹 dzieci

   ZAKRES USŁUG:

   Usunięcie kamienia nad i pod dziąsłowego (skalerem ultradźwiękowym)

   Piaskowanie osadów

   Fluoryzacja / Lakierowanie zębów

   Wizyty adaptacyjne

   Lakowanie zębów

   Instruktaż higieny jamy ustnej wraz z pomocą doboru produktów do higieny j.ustnej dostosowanych indywidualne do potrzeb

   Płukanie kieszonek dziąsłowych i założenie leku po scallingu

   Głównym zabiegiem profilaktycznym wykonywanym w gabinecie stomatologicznym jest higienizacja jamy ustnej.

   Składa się ona z 3 etapów :

   Usuwanie kamienia nazębnego (scalling)
   To zabieg, podczas którego za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwamy twarde złogi kamienia nad i pod dziąsłowego . Zalegający Kamień nazębny prowadzi do obniżania się i odsłaniania szyjek zębowych, co z kolei może powodować zanik kości wyrostka zębowego a w konsekwencji stopniowe rozchwianie zębów i ich wypadanie (parodontoza).

   WAŻNE!

   Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia zabiegi profilaktyczne należy wykonywać regularnie co 6 miesięcy!

   Piaskowanie
   To zabieg polegający na dokładnym usunięciu z powierzchni zębów osadu, płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powstałych np. po kawie, herbacie, papierosach itp. Wykonuje się go za pomocą tzw. piaskarki.

   Fluoryzacja
   To zabieg polegający na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli oraz lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki z fluorem. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.Fluor ma właściwości przeciwpróchnicze i bakteriobójcze. Sprawia, że enzymy bakteryjne w jamie ustnej zostają zablokowane, a cukry nie przetwarzają się do kwasów. Czyni on szkliwo twardszym i bardziej odpornym na uszkodzenia.

   Telefon

   Adres

   ul. Zakopiańska 6a
   34-700 Rabka Zdrój