STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Mali Pacjenci to Pacjenci najbardziej wymagający. My doskonale o tym wiemy! Dlatego Nasi lekarze potrafią znaleźć wspólny język z Maluchem i przekonać go, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być prawdziwą przygodą!

Szczególny nacisk kładziemy na to, aby nasi najmłodsi pacjenci pierwsze swoje wizyty mogli zapamiętać jak najlepiej. W naszym Gabinecie dbamy o komfort małego pacjenta.

Dokładamy wszelkich starań aby, leczenie zębów się źle nie kojarzyło:

? Kolorowe wypełnienia, które przypadną do gustu nie tylko dziewczynkom

?Znieczulenie pod postacią żelu smakowego czy sprayu, to tylko kilka z wielu stosowanych przez nas trików, dzięki którym ból i strach malucha zostają właściwie zupełnie wyeliminowane

?Dodatkowo, każdy nasz Mały Pacjent nagradzany jest po wizycie, dzięki czemu opuszcza gabinet z uśmiechem i z przyjemnością do nas wraca

  WIZYTA ADAPTACYJNA:

  Na taką wizytę warto udać się pomiędzy 2-3 rokiem życia. Warto zadbać, o to aby przyjść gdy dziecku nic nie dolega ponieważ pierwsza wizyta na długo pozostanie w jego pamięci.

  Pierwsza konsultacja u stomatologa ma szczególne znaczenie. To właśnie od niej zależy późniejsze nastawienie Dziecka do kolejnych wizyt oraz chęć współpracy z dentystą.

  ? Na wizycie dziecko poznaje gabinet, ogląda sprzęt – dmuchawkę, ślinociąg, lusterko stomatologiczne, fotel. Wspaniale, jeżeli mały pacjent pozwoli nam obejrzeć zęby lusterkiem, po osuszeniu ich dmuchawką. Nie robimy nic na siłę. Na pierwszej wizycie nie leczymy zębów! Jeśli dziecko pozwoli, na takiej wizycie możemy przeprowadzić zabieg profilaktyczny np. mycie zębów pastą profilaktyczną na szczoteczce obrotowej, czy lakierowanie zębów lakierem fluorkowym.

  ? Na tej wizycie również ocenia się prawidłowy rozwój twarzy oraz szczęk, rozmawia o nawykach które młody pacjent rozwija ,co umożliwia prawidłowy dalszy rozwój. Jest to jednocześnie często pierwsze badanie pod kątem profilaktyki ortodontycznej.

  ZAKRES USŁUG:

  Leczenie z ubytków próchnicowych zębów mlecznych

  Leczenie kanałowe zębów mlecznych

  Leczenie zębów stałych niedojrzałych

  Ekstrakcje zębów mlecznych

  Wizyty adaptacyjne

  Lakowanie

  LAKOWANIE ZĘBÓW – jest zabiegiem profilaktycznym.

  ?Jego celem jest zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Najbardziej narażone na rozwój tej choroby są zęby trzonowe oraz przedtrzonowe ze względu na długi proces wyrzynania , a wówczas zwykle nie jest możliwe ich codzienne, skuteczne czyszczenie. Zęby te pojawiają się już w 6 lub 7 roku życia, jako pierwsze zęby stałe. Lakowanie jest więc zabiegiem co najmniej wskazanym.

  ?Lakowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy nawet w 90%. Zęby prawidłowo zalakowane stają się prawie całkowicie odporne na najczęściej występującą formę próchnicy. Gładka powierzchnia laku umożliwia łatwiejszą higienę jamy ustnej.

  Na ten zabieg zapraszamy wszystkie dzieci! ?

   Jak odpowiednio przygotować dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym ?

   Drodzy Rodzice!

   Pierwsza wizyta dziecka u dentysty zadecyduje o jego stosunku do tego specjalisty w całym dorosłym życiu. Uraz może spowodować, że będzie unikać go jak ognia. Tych problemów nie będzie, jeśli zaprzyjaźnicie się ze stomatologiem odpowiednio wcześnie. Pierwszą wizytę u dentysty warto zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje – nie widać próchnicy i ząb nie boli. Wówczas dziecko spokojnie będzie oswajało się z lekarzem i nie zareaguje histerią, gdy potrzebne będzie borowanie i plombowanie zęba…

   Podpowiadamy jak przygotować swoją pociechę do wizyty u dentysty:

   • Przede wszystkim nie wolno przenosić swoich negatywnych odczuć na psychikę dziecka.
   • Nie mów w jego obecności, że boisz się dentysty, że np. ostatnio bardzo cię bolało.
   • Nie wolno też dziecka straszyć! Stwierdzenia w rodzaju: „Jeśli nie umyjesz ząbków albo nie zjesz serka, to popsują ci się ząbki i pójdziemy do dentysty”, wyzwolą u dziecka lęk przed lekarzem.
   • Nim wybierzecie się do stomatologa, wytłumacz dziecku, dokąd idziecie i po co. Jeśli dziecko boi się lekarza, używaj określenia „pan” („pani”).
   • Opowiedz, jak będzie wyglądała wizyta. Że trzeba będzie usiąść na specjalnym fotelu, że pani zaświeci „słoneczko” (lampę), by dobrze obejrzeć ząbki. Jeśli dziecko jest małe, możesz opowieść zbeletryzować, używając postaci z bajek i określeń odpowiednich do jego wieku.

   Telefon

   Adres

   ul. Zakopiańska 6a
   34-700 Rabka Zdrój