STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Z ENDODONCJĄ

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA Z ENDODONCJĄ

Stomatologia ogólna (zachowawcza) zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem chorobie próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciw-próchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd.

W naszym Gabinecie stosujemy całą gamę nowoczesnych materiałów, narzędzi i technik, aby zachować zęby w naturalnym kształcie i kolorze, co pozwala na znakomity efekt estetyczny. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i bezpiecznych metod znieczulania leczenie staje się całkowicie bezbolesne.

Znakomite przygotowanie i przyjazne podejście naszego zespołu pozwala pacjentom zminimalizować stres związany z wizytą u dentysty.

  ZAKRES USŁUG:

  Badania jamy ustnej i przeglądy uzębienia

  Diagnostyka próchnicy i jej powikłań

  Leczenie stanów pourazowych zębów stałych

  Leczenie próchnicy

  Leczenie kanałowe

  Leczenie nadwrażliwości zębów

  LECZENIE ENDODONTYCZNE, POTOCZNIE NAZYWANE LECZENIEM KANAŁOWYM

  To metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu (w znieczuleniu) chorobowo zmienione miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu ich materiałem – płynną gutaperką. Całe leczenie przeprowadzamy  pod ścisłą kontrolą radiologiczną oraz z wykorzystaniem lup stomatologicznych. Jeśli istnieje taka konieczność pacjent jest kierowany do leczenia pod mikroskopem.

  WAŻNE!

  Leczenie kanałowe jest skomplikowane i obarczone ryzykiem niepowodzenia, dlatego też wiążą się z nim liczne kontrowersyjne poglądy. Pacjent decydujący się na leczenie musi wiedzieć, że: 

  🔹 ząb po leczeniu jest martwy, osłabiony, kruchy

  🔹 większość zębów leczonych kanałowo z czasem kończy się ich usunięciem. Z czasem, co oznacza nierzadko nawet kilkadziesiąt lat od momentu podjęcia decyzji o takim leczeniu!

  🔹 podczas leczenia może dojść do złamania narzędzia w kanale, przepchnięcia materiału wypełniającego, złamania korzenia lub korony zęba

  Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że leczenie kanałowe to czasem jedyna szansa na zachowanie zęba!

  Telefon

  Adres

  ul. Zakopiańska 6a
  34-700 Rabka Zdrój