CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

CHIRURGIA

Drodzy pacjenci, nasza klinika ciagle podąża za najnowszymi odkryciami technologicznymi, dzięki temu świadczymy usługi na najwyższym możliwym poziomie.

Z przyjemnością przedstawiamy Wam – PIEZOCHIRURGIĘ – system, który został okrzyknięty jednym z największych osiągnięć technologicznych w chirurgii kostnej ostatnich lat. Charakteryzuje się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem, dzięki temu przewyższa tradycyjne techniki chirurgiczne.

PIEZOCHIRURGIA – przełom w usuwaniu zębów!

Dzięki niej ekstrakcje ósemek już nie takie straszne! 

    ▶️ Piezochirurgia to innowacyjna technika chirurgii kostnej, przeznaczona do stosowania w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii i periodontologii, ortodoncji

    ▶️ Urządzenie chirurgiczne wykorzystywane w piezochirurgii za pomocą ultradźwięków pozwala na wyjątkową, a wręcz nieznaną dotąd, precyzję cięcia i opracowania tkanki kostnej, dzięki temu zabieg jest bezpieczny i bardziej komfortowy

    ZALETY PIEZOCHIRURGI:

    🔹 Gojenie pozabiegowe jest znacznie szybsze, mniej bolesne, a dodatkowo pozwala na ograniczenie obrzęków przez co, zabiegi stały się mniej traumatyczne dla pacjenta

    🔹 Pole operacyjne jest praktycznie pozbawione krwi.  Daje możliwość  pracy blisko nerwów bez ich podrażniania

    W jakich zabiegach wykorzystujemy Piezochirurgię? 

    • ekstrakcja zębów
    • podniesienie dna zatoki szczękowej
    • implantacja – pobranie tkanki kostnej
    • usuwania torbieli
    • resekcja wierzchołka
    • kortykotomia
    • wszystkie zabiegi wymagające cięcia kości

    Kortykotomiato zabieg wspomagający leczenie ortodontyczne , polegający na odsunięciu płatu dziąsła, odsłonięciu kości poniżej linii zębów, i wykonaniu płytkich nacięć na kości, w różnych kierunkach, nożem piezoelektrycznym. Zabieg wykonuje się w przypadku, gdy trzeba bardzo mocno wychylić zęby, u osób z dużymi stłoczeniami, a także w celu przyśpieszenia leczenia ortodontycznego. Dzięki kortykotomii możemy skrócić czas leczenia  nawet o 1/3.

    Podniesienie dna zatoki szczękowej jest zabiegiem przygotowującym do leczenia implantologicznego dla osób, u których zbyt nisko położone dno zatoki szczękowej uniemożliwia prawidłowe wprowadzenie implantów. Polega on na kontrolowanym wytworzeniu nowej kości poprzez spłycenie zatoki szczękowej. W zabiegu tym wykorzystuje się mechanizm sterowanej regeneracji kości.

    Resekcja wierzchołka korzenia zębato zabieg mikrochirurgiczny polegający na usunięciu wierzchołka korzenia i uzupełnieniu powstałej luki specjalnym materiałem wypełniającym. Jest zabiegiem wskazanym w przypadku zaawansowanej choroby dziąseł lub pęknięcia korzenia w zębach wielokorzeniowych wcześniej leczonych kanałowo.

    USUWANIE „ÓSEMEK” NA CZYM POLEGA ?

    Ósemki stanowiące trzecie zęby trzonowe człowieka to ostatnie tego typu struktury w obu łukach zębowych, w szczęce i żuchwie. Zęby mądrości zaczynają rosnąć zwykle między 17. a 20. rokiem życia, jednak moment ten jest mocno zróżnicowany i uzależniony od wielu czynników, np. predyspozycji genetycznych. U niektórych osób ósemki pojawiają się w bardzo młodym wieku, u innych nawet około 40. roku życia. Zwykle również wyrzynanie zębów mądrości jest bolesne, zwłaszcza wtedy, gdy rosną w nieprawidłowy sposób. Niekiedy zęby mądrości są widoczne jedynie na zdjęciu pantomograficznym wtedy są to tzw. zatrzymane ósemki w kości. W takiej sytuacji wymaga to chirurgicznego usunięcia ósemek.

    Przygotowanie do zabiegu
    Przed wizytą konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego, umożliwia ono ocenę trudności w wykonaniu zabiegu, a także przewidzenia skutków ubocznych. Chirurgiczne usuwanie ósemek przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

    Po przeprowadzeniu ekstrakcji lekarz zszywa dziąsło. Wykorzystywane jest zwykle 6-7 szwów, które lekarz usuwa po 7 dniach od wykonania zabiegu.

    Rekonwalescencja po zabiegu
    Powikłania po chirurgicznym usuwaniu ósemek zdarzają się rzadko. Jednakże najczęstsze dotyczą bólu gardła, utrudnienia artykulacji mowy. Może wystąpić krwawienie dziąseł. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się spora opuchlizna, która wymaga stosowania zimnych okładów przykładanych przez ligninę do policzka.

    Przez 1-2 dni należy wykluczyć z diety gorące napoje (kawa, herbata), alkohol, palenie papierosów. Zalecane jest spożywanie silnie rozdrobnionych dań. Chodzi o to, aby nie dopuścić do wypłukania skrzepu z zębodołu (suchy zębodół), wtedy wiąże się z silnym bólem. Ból należy łagodzić środkami przeciwbólowymi. Może się on utrzymywać nawet do tygodnia. Należy uważać na oczyszczanie nosa, gdyż może to zwiększać ciśnienie w jamie ustnej. Dobrze jest także zrezygnować z aktywności fizycznej na czas rekonwalescencji. W niektórych sytuacjach lekarz może przepisać antybiotyk, który należy przyjmować zgodnie z zaleceniami.

    Zalecamy również ozonoterapię w miejscu po zabiegowym. Ozon wykazuje silne działanie bakteriobójcze co pozwoli uniknąć zakażenia oraz przyśpieszy gojenie się rany.

    WAŻNE !

    Zabiegi chirurgiczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, więc nie ma obawy przed odczuwaniem bólu.

    Najważniejszy dla Nas jest komfort pacjenta na fotelu oraz poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są to zabiegi naruszające tkanki jamy ustnej, po wykonanym zabiegu może pojawić się opuchlizna, bądź siniak.

    Pacjent może odczuwać dyskomfort, jednakże po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy.

    ZAKRES USŁUG:

    Chirurgiczne usunięcie zęba

    Usuwanie zębów mądrości

    Wydłużenie korony klinicznej

    Podcięcie wędzidełka

    Szycie chirurgiczne

    Resekcja wierzchołka korzenia

    Plastyka / zamknięcie połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową

    Wyłuszczanie torbieli szczęk i żuchwy + diagnostyka histopatologiczna

    Sterowana regeneracja kości z wykorzystaniem biomateriałów

    Wszczepianie implantów

    Telefon

    Adres

    ul. Zakopiańska 6a
    34-700 Rabka Zdrój