ENDODONCJA

ENDODONCJA

LECZENIE ENDODONTYCZNE, POTOCZNIE NAZYWANE LECZENIEM KANAŁOWYM

To metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu (w znieczuleniu) chorobowo zmienione miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu ich materiałem – płynną gutaperką. Całe leczenie przeprowadzamy  pod ścisłą kontrolą radiologiczną oraz z wykorzystaniem lup stomatologicznych. Jeśli istnieje taka konieczność pacjent jest kierowany do leczenia pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w naszym gabinecie odbywa się z wykorzystaniem wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego. 

Polega na powiększeniu obrazu leczonego zęba od 6 do 25 razy. Tak duże powiększenie umożliwia wgląd do komory zęba, powiększenie obrazu korzeni i kanałów korzeniowych, niewidocznych gołym okiem. Tak dokładny obraz pozwala na precyzję w wykonywaniu zabiegu leczenia kanałowego, ograniczenie ryzyka reinfekcji. 

Wykorzystanie mikroskopu sprawdza się doskonale przypadku leczenia zębów o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu, leczenia zębów po urazach, usuwania pozostałości ułamanych lub ukruszonych zębów, udrażniania wąskich i zakrzywionych kanałów zębowych oraz w wypadku konieczności usunięcia ciał obcych z tkanki przyzębia – na przykład ostrych fragmentów kości lub narzędzi stomatologicznych złamanych podczas ekstrakcji zębów czy innych zabiegów.

ZAKRES USŁUG:

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Powtórne leczenie kanałowe

Usunięcie złamanego narzędzia z kanału

WAŻNE!

Leczenie kanałowe jest skomplikowane i obarczone ryzykiem niepowodzenia, dlatego też wiążą się z nim liczne kontrowersyjne poglądy. Pacjent decydujący się na leczenie musi wiedzieć, że: 

🔹 ząb po leczeniu jest martwy, osłabiony, kruchy

🔹 większość zębów leczonych kanałowo z czasem kończy się ich usunięciem. Z czasem, co oznacza nierzadko nawet kilkadziesiąt lat od momentu podjęcia decyzji o takim leczeniu!

🔹 podczas leczenia może dojść do złamania narzędzia w kanale, przepchnięcia materiału wypełniającego, złamania korzenia lub korony zęba

Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że leczenie kanałowe to czasem jedyna szansa na zachowanie zęba!

Telefon

Adres

ul. Zakopiańska 6a
34-700 Rabka Zdrój