IMPLANTY
Nasz gabinet wprowadził innowacyjny system leczenia chirurgiczno – protetycznego tzw. „implant jednego dnia”!
Jest to zupełna rewolucja, jeśli chodzi o czas leczenia, to nowatorska technologia zabiegów, w których wykorzystywany jest specjalny system nawigacji chirurgicznej.
Podczas jednej wizyty jest możliwe:
▶️ usunięcie zęba
▶️ wszczepienie implantu
▶️ założenie korony protetycznej
Pacjent zostaje wcześniej odpowiednio przygotowany , wykonywany zostaje skan uzębienia oraz tomografia komputerowa
UWAGA!
Nie każdy przypadek nadaje się do implantacji jednofazowej. Trzeba spełniać określone wymagania. Chodzi tu o kwestie związane z dobrym stanem jamy ustnej. Lekarz musi przeanalizować strukturę uzębienia i wyniki badań, a zwrócić uwagę na kondycję kośćca i ewentualne choroby przyzębia.
W trosce o wasze zdrowie i bezpieczeństwo używamy materiałów tylko najwyższej jakości!
Nasze implanty pochodzą z renomowanych firm: Thommen Medical, Bego Semados oraz Dentium Superline.
Leczenie implantologiczne na przestrzeni lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby na skutek próchnicy, chorób przyzębia bądź urazów.
Utrata nawet jednego zęba prowadzi do zmian w całej jamie ustnej poprzez zmianę ustawienia zębów sąsiednich i w przeciwstawnym łuku zębowym. Dodatkowo pozostające uzębienie w jamie ustnej musi przejąć funkcje utraconych zębów. To prowadzi do przeciążenia, a w efekcie np. rozchwiania zdrowych zębów. Ponadto kość w miejscu usuniętego zęba ulega zanikowi, co w przyszłości komplikuje możliwości leczenia odtwórczego. Dlatego jeżeli doszło do utraty nawet jednego zęba należy niezwłocznie podjąć leczenie prowadzące do odbudowy braku. Zapobiegnie to dalszym niekorzystnym zmianom w jamie ustnej.
IMPLANT ZĘBA to nie tylko znakomita okazja na uzupełnienie braków, ale również w dalszej perspektywie opcja wykonania pełnych protez na implantach. Implanty są substytutem naturalnych korzeni zęba, przy czym pacjenci z pewnością nie zauważą różnicy w funkcjonowaniu na co dzień po ich założeniu.
✔️ Główną zaletą implantów jest ich trwałość i niezawodność, są one najlepszą alternatywą dla utraconych zębów.
Implant to nie wielki tytanowy wszczep (kształtem przypominający śrubkę) zastępujący korzeń zęba. Stanowi bazę na której odbudowuje się koronę brakującego zęba. Produkowany jest z czystego tytanu a ich budowa na poziomie mikroskopowym jest tak modyfikowana, że przypomina ludzki kolagen. Dzięki implantom unikniemy niepotrzebnego szlifowania zębów sąsiadujących z luką a także nie potrzebne będzie noszenie protez zębowych.
PAMIĘTAJ !
Jeśli myślisz o wykonaniu implantów, twoje zęby powinny być wyleczone z ubytków próchnicowych, jak również powinien zostać usunięty osad nazębny i kamień.
Do konsultacji implantologicznej należy zabrać ze sobą aktualną tomografię. Przed zabiegiem należy wykonać kompleksowe badania krwi (m.in. morfologia, INR).
ZAKRES USŁUG:
Konsultacje implantologiczno – protetyczne
Sterowana przebudowa kostna GBR z wykorzystaniem biomateriałów
Podniesienie dna zatoki szczękowej
Rekonstrukcja wyrostka zębodołowego
Osteogeneza dystrakcyjna
Proteza overdenture na zatrzaskach kulkowych
Proteza overdenture na belce Doldera
Most na implantach przykręcany
Most na implantach cementowany
Most tymczasowy
Proteza tymczasowa
Korona bezpośrednia na implancie
JAK WYGLĄDA ZABIEG ZAKŁADANIA IMPLANTÓW?
ETAP 1
Zabieg chirurgiczny, który polega na wywierceniu w kości (a konkretnie w wyrostku zębodołowym) otworu, w celu wkręcenia implantu
Przed zabiegiem wszczepienia implantu należy wykonać tomografię. Na jej podstawie lekarz ustala, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle jest wystarczająca, aby wprowadzić implant. Jeśli okaże się, że w wyniku utraty zęba i korzenia doszło do zaniku kości, lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu sterowanej regeneracji kości (augmentacji kości), czyli zabiegu chirurgicznego, który polega na wytworzeniu wymaganej ilości tkanki kostnej pod przyszłe implanty stomatologiczne. Wszczepienie implantu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny i trwa od 30 minut do 2 godzin. Po wprowadzeniu implantu , chirurg upewnia się, czy jego pozycja jest stabilna i zszywa ranę. Po zakończeniu zabiegu, implant nie jest widoczny w jamie ustnej.
W okresie gojenia się rany następuje osteointegracja, czyli bezpośrednie zrośnięcie się sztucznego korzenia z kością, która trwa ok. 3 miesięcy (dla implantów w żuchwie) lub 6 miesięcy (dla implantów w szczęce). Różnica ta wynika z odmiennej struktury kości szczęki i żuchwy. W procesie osteointegracji tlen zawarty w komórkach tkanki kostnej tworzy na powierzchni implantu warstwę dwutlenku tytanu. Następnie na powstałej w ten sposób powłoce odkłada się nowa tkanka kostna, która stanowi właściwe umocowanie implantu. Dzięki temu procesowi organizm nie traktuje wszczepionego implantu jako ciała obcego, które należy odrzucić, lecz jako integralną część dziąsła.
ETAP 2
Odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej
Po ustabilizowaniu się implantu i zintegrowaniu z kością następuje jego odsłonięcie. Lekarz implantolog nacina błonę śluzową położoną bezpośrednio nad wszczepem i wkręca w implant tzw. śrubę gojącą, której celem jest przyśpieszenie procesu gojenia się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, jak również wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Po okresie regeneracji, który trwa około 14 dni, można wykonać uzupełnienie protetyczne.
ETAP 3
Pobranie wycisków i zamocowanie korony protetycznej
Na pierwszej wizycie lekarz pobiera wyciski protetyczne i ustala z pacjentem kolor przyszłej korony. Następnie w laboratorium, na podstawie wycisku, wykonuje się dwa elementy, dzięki którym lekarz kończy ostatni etap zakładania implantów zębowych:
łącznik – czyli filar protetyczny, na którym jest mocowana korona protetyczna,- czyli sztuczny ząb.
Na ostatniej wizycie w gabinecie stomatologicznym lekarz przykręca łącznik do implantu. Po upewnieniu się, że połączenie łącznika z implantem jest stabilne, stomatolog mocuje koronę protetyczną.
Po zabiegu lekarz udziela pacjentowi wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej oraz ustala z pacjentem harmonogram okresowych wizyt kontrolnych.