OZONOTERAPIA

OZONOTERAPIA

Ozonoterapia czyli leczenie ozonem – jest innowacyjną metodą leczenia uszkodzonych tkanek nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek, skupiając się na ognisku choroby.

Ozonoterapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów wrażliwych na ból, którzy obawiają się tradycyjnego leczenia . W kilka sekund niszczy bakterie, grzyby i wirusy. Skuteczność niszczenia mikroorganizmów wynosi 99,9 % w czasie 20s. !

Dawka terapeutyczna ozonu jest nieszkodliwa, bez konieczności odsysania daje nieograniczone możliwości aplikowania w dowolnym miejscu. Ozon działa tylko w miejscu chorobowo zmienionym powodując naturalny proces gojenia.

Generator ozonu leczy schorzenia bez użycia antybiotyków, działając jeszcze długo po zakończeniu terapii.

Ozon w stomatologii

Ozon jest trzyatomową cząsteczką tlenu o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych, pierwotniakobójczych i wirusostatycznych. Ma szerokie zastosowanie w medycynie, stomatologii i weterynarii. Podawany zewnętrznie stosowany jest przy owrzodzeniach, oparzeniach, odleżynach i trudno gojących się ranach, aktywuje system immunologiczny, poprawia ukrwienie tkanki, aktywuje przeciwutleniacze i zmiatacze wolnych rodników.

Czym dokładnie jest Ozon?

Ozonoterapia stosowana jest w wielu dziedzinach stomatologii. Ozon wykazuje niezwykle silne właściwości bakterio- i grzybobójcze, co pozwala m.in. zahamować rozwój próchnicy, wyleczyć stany zapalne obecne w jamie ustnej i zapobiec powikłaniom po zabiegach chirurgicznych i z zakresu endodoncji.

W periodontologii zastosowanie ozonu umożliwia szybsze i skuteczniejsze leczenie takich stanów chorobowych, jak: zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia oraz kieszonek dziąsłowych. Efektywność ozonu przypisano jego zdolnościom przenikania w trudno dostępne miejsca i likwidacji bakterii niedostępnych dla antybakteryjnych płynów i żeli.

W protetyce aplikacja ozonu na oszlifowane zęby eliminuje występującą na nich florę bakteryjną. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia próchnicy pod zakładanymi uzupełnieniami protetycznymi, koronami, mostami lub licówkami.

W chirurgii stomatologicznej i implantologii działanie ozonu na ranę powstałą po zabiegach chirurgicznych zapobiega występowaniu powikłań, przyspiesza gojenie, umożliwia zahamowanie przedłużonego krwawienia, zmniejsza obrzęki. Ponadto ozon znajduje zastosowanie w leczeniu zapalenia kości i suchego zębodołu, dezynfekcji replantowanych zębów, a także wspomaga leczenie ropni, przetok i ziarniaków.

W leczeniu kanałowym gaz ten ułatwia leczenie trudnych przypadków endodontycznych i umożliwia skuteczną dezynfekcję miejsc, do które trudno dotrzeć konwencjonalnymi metodami, takimi jak kanaliki zębinowe, delta korzeniowa czy kanały boczne.

Jednak najczęściej ozon jest wykorzystywany przez stomatologów do leczenia wczesnej próchnicy (czyli próchnicy obejmującej swoim zasięgiem szkliwo lub powierzchowne warstwy zębiny). Badania wykazały, że już 10-20-sekundowa aplikacja ozonu na chorobowo zmienione miejsce redukuje 99% flory bakteryjnej. Terapia ozonem może być stosowana do leczenia zębów stałych i mlecznych. Zabieg jest krótki, nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny.

OZONOTERAPIA STOSOWANA W NASZYM GABINECIE:

 • Leczenie aft
 • Leczenie opryszczki
 • Leczenie zapalenia jamy ustnej
 • Leczenie kandydozy
 • Leczenie miazgi zębowej
 • Dezynfekcja kanałów korzeniowych
 • Tamowanie krwawienia
 • Leczenie po ekstrakcji zęba
 • Leczenie zapalenia kieszonki dziąsłowej
 • Zapobieganie próchnicy oraz kontrolowane leczenie wczesnych zmian próchnicowych
 • Leczenie zapalenia wokół korony wyrzynającego się zęba
 • Przedoperacyjna i pooperacyjna dezynfekcja jamy ustnej i ran
 • Leczenie zapalenia kości i suchego zębodołu
 • Dezynfekcja replantowanych zębów
 • Leczenie ropni , przetok i ziarniaków

Telefon

Adres

ul. Zakopiańska 6a
34-700 Rabka Zdrój