PROFILAKTYKA

PROFILAKTYKA

W naszym Centrum na pierwszym miejscu jest Profilaktyka ! Zarówno dzieci jak i dorosłych bo to ona jest kluczem do pięknego zdrowego uśmiechu.

  Jesteśmy certyfikowaną kliniką GBT (Guided Biofilm Therapy) gdzie możecie skorzystać z profesjonalnej higienizacji zgodnej z protokołem GBT®. 

  Protokół GBT to innowacyjne podejście w higienizacji zębów. Proces składający się z ośmiu etapów pozwala skutecznie usuwać biofilm i kamień nazębny. 

  Zero bólu, dyskomfortu i wyjątkowe poczucie świeżości to tylko kilka z wielu zalet, jakie daje praca z urządzeniem AIRFLOW® Prophylaxis Master. To nie jest zwykły zabieg. To prawdziwe SPA dla pacjenta! 

  Protokół GBT stosowany jest u Pacjentów, którzy chcą dłużej móc cieszyć się zdrowymi zębami, niezależnie od swojego wieku. Pozwala on zapobiec próchnicy i tym samym utrzymać zęby w zdrowiu. Bakterie, kamień nazębny, próchnica – nie zawsze można zobaczyć je gołym okiem. Ale jeśli oczyści się zęby z biofilmu, usunie się zagrożenie. W ten właśnie sposób protokół GBT pozwala zapobiec próchnicy i chorobom dziąseł.

  GBT nie tylko zapobiega, ale może też leczyć próchnicę na wczesnym etapie rozwoju. Często rozwija się ona w obszarze niedostępnym dla szczoteczki – w przestrzeniach międzyzębowych, wgłębieniach i pęknięciach. 

  GBT chroni też przed recesją dziąseł, co jest bardzo ważne u Pacjentów z estetycznymi wypełnieniami. Przy takich wypełnieniach dużym problemem może być recesja dziąseł. Można jej uniknąć, regularnie usuwając biofilm. W procesie GBT jest on skutecznie i delikatnie usuwany wokół krawędzi wypełnień. Ale to nie jedyna zasługa GBT dla estetyki zębów – chroni też przed przebarwieniami i plamami.

   Zastosowanie tego protokołu pozwala również zachować w zdrowiu dziąsła i tkanki miękkie. Jest to polecane dla Pacjentów z zapaleniem błony śluzowej, ozębnej lub tkanek wokół implantów. Stanowi też dużą korzyść dla Pacjentów leczonych ortodontyczne.

   Szczególną opieką obejmujemy:

   • kobiety w ciąży lub planujące ciąże
   • pacjentów z aparatami ortodontycznymi
   • pacjentów onkologicznych
   • pacjentów z uzupełnieniami protetycznymi
   • palaczy
   • dzieci
   • pacjentów z chorobami przyzębia

   ZAKRES USŁUG:

   Usunięcie kamienia nad i pod dziąsłowego (skalerem ultradźwiękowym)

   Piaskowanie osadów

   Fluoryzacja / Lakierowanie zębów

   Wizyty adaptacyjne

   Lakowanie zębów

   Instruktaż higieny jamy ustnej wraz z pomocą doboru produktów do higieny j.ustnej dostosowanych indywidualne do potrzeb

   Płukanie kieszonek dziąsłowych i założenie leku po scallingu

   Głównym zabiegiem profilaktycznym wykonywanym w gabinecie stomatologicznym jest higienizacja jamy ustnej.

   Składa się ona z 3 etapów :

   Usuwanie kamienia nazębnego (scalling)
   To zabieg, podczas którego za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwamy twarde złogi kamienia nad i pod dziąsłowego . Zalegający Kamień nazębny prowadzi do obniżania się i odsłaniania szyjek zębowych, co z kolei może powodować zanik kości wyrostka zębowego a w konsekwencji stopniowe rozchwianie zębów i ich wypadanie (parodontoza).

   WAŻNE!

   Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia zabiegi profilaktyczne należy wykonywać regularnie co 6 miesięcy!

   Piaskowanie
   To zabieg polegający na dokładnym usunięciu z powierzchni zębów osadu, płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powstałych np. po kawie, herbacie, papierosach itp. Wykonuje się go za pomocą tzw. piaskarki.

   Fluoryzacja
   To zabieg polegający na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli oraz lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki z fluorem. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.Fluor ma właściwości przeciwpróchnicze i bakteriobójcze. Sprawia, że enzymy bakteryjne w jamie ustnej zostają zablokowane, a cukry nie przetwarzają się do kwasów. Czyni on szkliwo twardszym i bardziej odpornym na uszkodzenia.

   Telefon

   Adres

   ul. Zakopiańska 6a
   34-700 Rabka Zdrój