STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Każdy z nas chciałaby mieć hollywoodzki uśmiech. Stomatologia estetyczna to mieszanka wszystkich dziedzin stomatologii, które zajmują się poprawą wyglądu zębów dlatego nasi lekarze ściele ze sobą współpracują.

Bazując na wiedzy i doświadczeniu zespołu realizujemy oczekiwania Pacjenta. Jesteśmy bardzo precyzyjni w tym co robimy i to sprawia, że uśmiech, nad którym pracujemy, jest doskonały i olśniewający.

Podczas wizyty konsultacyjnej oceniamy wygląd zgryzu, a następnie ustalamy z pacjentem najlepsze rozwiązanie, które przyniesie jak najlepsze efekty. Wszystkie zabiegi dobierane są odpowiednio do kształtu twarzy, zgryzu i linii dziąseł, sposobu uśmiechania się.

  ZAKRES USŁUG:

  Bonding – estetyczna odbudowa zęba

  Wybielanie zębów – lampa lub metoda nakładkowa

  Wybielanie zębów martwych

  Korony pełnoceramiczne / porcelanowe

  Licówki pełnoceramiczne / kompozytowe

  Icon – leczenie białych plam

  Bonding

  Jest to rodzaj mikroinwazyjnej odbudowy estetycznej zębów przy użyciu żywic kompozytowych. Polega na przykryciu wypełnieniem drobnych ukruszeń i wyszczerbień, starć, a także przebarwień. Możemy zmieniać kolor i kształt zęba.Dzięki tej technice ingerencja w naturalną strukturę kości jest niewielka i daje gwarancję szybkiej metamorfozy uśmiechu oraz znacznej poprawy jego wyglądu. Efekt w zależność od nawyków higienicznych i żywieniowych pacjenta utrzymuje się około 5 lat.

  Licówki

  To cienkie uzupełnienia protetyczne na wargowej powierzchni zęba (czyli tej widocznej zewnątrzustnie) mające na celu poprawę jego kształtu i koloru.

  Licówki mają jedną, podstawową zaletę: nie powodują osłabienia struktury zęba ze względu na to, że w celu przygotowania na nie miejsca ząb szlifuje się tylko w obrębie szkliwa. Są przygotowywane w labolatorium protetycznym.

  WYBIELANIE ZĘBÓW

  🔹 W gabinecie przy użyciu lampy

  Wybielanie w gabinecie zapewnia najszybszy sposób wybielania zębów. W tym przypadku produkt wybielający nakłada się bezpośrednio na zęby, który w połączeniu z ciepłem, światłem diodowym, powoduje zajście reakcji chemicznej, której efektem jest wybielanie zębów. Wyniki są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale aby osiągnąć intensywniejsze wyniki, zwykle potrzeba 2-3 spotkań

  🔹 Nakładkami

  Jest to metoda bardzo skuteczna lecz , osiągnięcie pożądanych rezultatów zajmuje więcej czasu, proces może trwać od 3dni do kilku tygodni. Na wizycie pobierany jest odcisk zębów pacjenta ,następnie po wykonaniu nakładek przez technika pacjent otrzymuje żele wraz z szynami do wybielania oraz dokładny instruktaż.Następnie wyznaczamy termin wizyt kontrolnych

  🔹 Zębów martwych

  Najczęściej są to zęby po leczeniu kanałowym. Ta metoda polega na otwarciu i opracowaniu komory zęba. Wewnątrz komory umieszcza się preparat służący do wybielenia, a otwór zamyka przy pomocy tymczasowego opatrunku. Wybielający środek podlega kilkukrotnej wymianie. Po uzyskaniu pożądanego efektu, przy ostatniej wizycie, zabezpiecza się ząb odpowiednim wypełnieniem.

  WARTO PAMIĘTAĆ!

  Efekt wybielania może być różny w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta – budowy zębów, wieku, przyzwyczajeń higienicznych i żywieniowych oraz wyjściowego koloru zębów przed wybielaniem. Ostatecznego efektu nie da się przewidzieć, należy mieć realistyczne oczekiwania względem zabiegu wybielania.

  ICON

  To system, dzięki któremu możemy skutecznie wyleczyć powstałe przebarwienia na zębach w wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa zębów przez bakterie próchnicotwórcze.

  Jednak nie tylko bakterie próchnicowe wywołują powstanie białych plam.

  Przeznaczenie materiału ICON to bezinwazyjne leczenie (bez wiercenia i innych nieprzyjemnych inwazyjnych metod leczenia). Został stworzony do powstrzymywania postępów próchnicy początkowej i eliminowania białych plam. Można go stosować do leczenia zmian występujących zarówno w przestrzeniach między-zębowych, jak i na powierzchniach przedsionkowych zębów.

  Icon to płynna żywica, która po nałożeniu na powierzchnię naszych zębów wchodzi w reakcję z widocznymi plamami. Przebarwienia te pod wpływem aktywnej substancji zostają usunięte z powierzchni szkliwa, co daje estetyczny efekt. Pierwsza i najważniejsza zaleta to 100% skuteczność tej innowacyjnej metody, gdyż estetyczne efekty widoczne są tuż po zabiegu.

  Telefon

  Adres

  ul. Zakopiańska 6a
  34-700 Rabka Zdrój